Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zagra w Pralni Szpitalnej!

Wielkie odliczanie już rozpoczęte – zbliża się Festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna IV. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, spółka Centrum Dializa w ramach projektu Dializa dla Kultury przygotowała nie lada gratkę dla wszystkich miłośników sztuki. Na deskach Starej Pralni widzowie będą mogli zobaczyć spektakl na motywach dramatu Alberta Camus'a pod tytułem „Caligula” w wykonaniu legendarnego, zakopiańskiego Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Niechlubnie zapisany na kartach historii rzymski imperator odrzuci wszelkie normy moralne i społeczne w poszukiwaniu wyzwolenia z człowieczeństwa. Przedstawienia dopełni muzyka Tomasza Stańki oraz specjalnie przygotowana na tę okazję aranżacja wnętrza.

Największe wydarzenie festiwalu poprzedzą dwa przedstawienia, które na pewno nie wprowadzą żadnego widza w mroczny nastrój. Pierwszego dnia festiwalu publiczności zostanie zaprezentowany „Wodewil Warszawski” Teatru Pijana Sypialnia. Muzyczna opowieść, której scenariusz powstał w oparciu o komiczną operetkę Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie”, przedstawi nam losy grupy dziewcząt, które przyjeżdżają do stolicy celem znalezienia sobie dobrze sytuowanych mężów. Pojawią się przedwojenne szlagiery takie jak „Andzia”, a także mniej znane utwory rozbrzmiewające niegdyś na warszawskich podwórkach.

Półmetek na deskach Starej Pralni to brawurowa interpretacja komedii Aleksandra Fredry pt.: „Mąż i żona”. Spektakl w wykonaniu Kompanii Teatralnej Mamro to zabawne, a zarazem zmysłowe przedstawienie rozluźnienia obyczajów, używania życia bez skrupułów moralnych, a także bez zachowywania pozorów.

Centrum Dializa już teraz serdecznie zaprasza wszystkich miłośników prawdziwej sztuki. Poniżej widzowie mogą zapoznać się z harmonogramem wydarzeń w Pralni Szpitalnej.

Festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna IV

Miasto bez teatru – teatr w mieście!

4 – 7 czerwca 2015

Pralnia Szpitalna:

4 czerwca, godzina: 18:00 Teatr Pijana Sypialnia „Wodewil warszawski”

5 czerwca, godzina: 18:00 Kompania teatralna Mamro „Mąż i żona”

7 czerwca Godzina: 21:00 Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Caligula”

Dodatkowe informacje o festiwalu:

witkacy2