Dzień Zdrowia i Nowych Technologii w szpitalu

Komitet Wyborczy Wyborców „Zdrowie dla Pszczyny” ma przyjemność zaprosić mieszkańców Pszczyny na wyjątkowe wydarzenie w pszczyńskim szpitalu – Dzień Zdrowia i Nowych Technologii, który odbędzie się 08.11.14 r. na terenie Izby Przyjęć. W ramach imprezy pacjenci będą mogli bezpłatnie zbadać poziom kreatyniny i kwasu moczowego we krwi oraz zobaczyć dwa imponujące pokazy działania urządzeń medycznych – egzoszkieletu oraz sztucznej nerki.

Pierwsze z urządzeń stanowi światową nowość w zakresie rehabilitacji pacjentów z uszkodzeniami rdzenia kręgowego. Zostało kilka lat temu stworzone na potrzeby amerykańskiej armii. Miało za zadanie wzmocnić siłę mięśni noszących je żołnierzy. Pomysł bardzo szybko został przeniesiony na grunt medyczny. Urządzenie w nowej wersji trafiło na rynek usług medycznych, gdzie pozwoliło pierwszym osobom przykutym do wózka inwalidzkiego stanąć na własne nogi. Na moment obecny w Polsce dostępnych jest tylko kilka urządzeń, więc jest to niezwykła okazja, aby przyjrzeć się rodzącej się na naszych oczach przyszłości rehabilitacji.

Plan wydarzenia:

8:00 – 12:00 – bezpłatnie badania poziomu kreatyniny i kwasu moczowego we krwi, mierzenie ciśnienia i porady personelu medycznego;

9:30 – 10:30 – pokaz działania egzoszkieletu;