Za nami seminarium przygotowane przez szpital

konferencja2014W zeszły wtorek o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Hotelu Imperium odbyło się seminarium szkoleniowe dotyczące postępowania w przypadku pojawienia się pacjenta zakażonego wirusem Ebola. Spotkanie zostało zorganizowane przez Dyrekcję Szpitala w Pszczynie pod patronatem honorowym Starosty Pszczyńskiego, Pawła Sadzy. W jego ramach został przeszkolony wyższy personel medyczny oraz przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie pszczyńskim.

Seminarium rozpoczęło się od prelekcji dr n. med. Marka Rakowskiego, specjalisty w dziedzinie mikrobiologii, poświęconej zagrożeniu jakie niesie ze sobą wirus gorączki krwotocznej. Następnie przed zebranymi wystąpił Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny lek. med. Grzegorz Hudzik, który omówił obowiązujące procedury w przypadku wykrycia osoby zakażonej wirusem Ebola. Spotkanie zamknęło wystąpienie Dyrektora Szpitala w Pszczynie, lek. med. Kamila Rudawca. Zebranym zostały przedstawione zabezpieczenia poczynione przez szpital na wypadek przyjęcia pacjentów wykazujących objawy silnie zakaźnych chorób. Spółka Centrum Dializa zakupiła dla personelu specjalistyczne kombinezony ochronne.

Seminarium w Pszczynie poświęcone postępowaniu na wypadek wykrycia wirusa Eboli(jak i innych wysoce zakaźnych chorób) było wydarzeniem wyjątkowym w skali województwa. Powiat pszczyński jako jeden z nielicznych przeprowadził szkolenie przygotowujące do udzielania pierwszej pomocy pacjentom wykazującym niepokojące objawy chorobowe. Zapraszamy do galerii zdjęć.