Badania kręgosłupa lędźwiowego i szyjki kości udowej

22 sierpnia mieszkańcy miasta będą mogli przebadać się pod kątem osteoporozy
kręgosłupa lędźwiowego i szyjki kości udowej. Serdecznie zapraszamy!

Centrum Dializa, zarządca szpitala w Pszczynie, nawiązało współpracę, w ramach której mieszkańcy Pszczyny będą mogli przebadać się pod kątem osteoporozy kręgosłupa lędźwiowego i szyjki kości udowej.
Już 22 sierpnia o godzinie 9:00 rano pod pszczyńskim szpitalem zaparkuje wysokospecjalistyczny Osteobus,
którego personel medyczny przeprowadzi badania densytometryczne kości.

Nie warto odwlekać badania. Osteoporoza to stan chorobowy charakteryzujący się postępującym ubytkiem masy kostnej.
W początkowym stadium choroba nie daje żadnych objawów, jej powikłania są jednak bardzo groźne dla zdrowia.

Do najczęstszych objawów klinicznie jawnej osteoporozy należą
bóle kości długich pod wpływem obciążenia,
obniżenie wzrostu (złamania kompresyjne kręgów) i ból kręgosłupa oraz powstanie nadmiernej kifozy piersiowej
(tzw. garb starczy). Najniebezpieczniejsze dla zdrowia są jednak złamania kości, mające miejsce nawet przy niewielkich urazach.

Densytometria jest jedynym badaniem pozwalającym wykryć chorobę we wczesnym stadium oraz stan zmniejszonej,
w odniesieniu do norm płci i wieku, gęstości kości
t.j. Osteopenię.
Badanie nie jest inwazyjne, dlatego nie należy się go obawiać.

Wszyscy chętni pacjenci mogą zapisać się na densytometrię pod numerem telefonu: 32-210-50-02 wew. 205.
Koszt
badania to jedynie 35zł.