Dwa spektakle w przyszpitalnej pralni!

maszynaW ramach III edycji Teatralnej Maszyny Pszczyna, wyjątkowego przedsięwzięcia, którego celem jest rewitalizacja postindustrialnej przestrzeni miejskiej działaniami artystycznymi,
w budynku byłej pralni odbędą się dwa przedstawienia. Na pierwsze zapraszamy 19 czerwca
o godzinie 20:30, przed zgromadzonymi wystąpi grupa „Furu Kolektyw” z Warszawy
z przedstawieniem pt.”Szum”.

Jest to wyjątkowy spektakl, który otrzymał I nagrodę na XV Festiwalu Sztuki Teatralnej 2013 w Rybniku oraz jedną z nagród na XL Tyskich Spotkaniach Teatralnych w 2013 r. Inspiracją do powstania przedstawienia było rozważanie nad istotą oczekiwania i trwania w oczekiwaniu, szczególnie w kontekście rozpędzonego i dynamicznego modelu współczesności.

W niedzielę 22 czerwca zapraszamy natomiast na występ Teatru A Part z Katowic kontynuującego tradycje legendarnego już katowickiego Teatru Cogitatur, który działał w latach 1981-2006. Przedstawienia Teatru A Part cieszą się dużym uznaniem publiczności, były prezentowane w blisko 30 krajach na 5 kontynentach. Teatr jest także producentem i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part.

Widzom zostanie zaprezentowany spektakl pt. „Szkice o Ofelii”, poruszający temat naiwności i niewinności w konfrontacji z realiami egzystencji, seksualności oraz w obliczu ciążącej nad każdą jednostką śmierci. Przedstawienie jest przeznaczone wyłącznie dla dorosłych widzów, zapraszamy na nie już o godzinie 19:00. Do zobaczenia!

Więcej informacji na stronie organizatora: http://teatralnamaszyna.pl/