Dar serca od Centrum Dializa

Dnia 07.03.14 r. z magazynu szpitala w Pszczynie przekazano pięć specjalistycznych łóżek dla Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie. Są to sprzęty przystosowane do pielęgnacji pacjentów obłożnie chorych, które w znacznym stopniu ułatwią codzienną opiekę nad pacjentami. Cztery z łóżek są wyposażone w regulację hydrauliczną, piąte w elektryczną.

Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie bezpłatnie wypożycza sprzęt medyczny i rehabilitacyjny pacjentom.

- „Wiemy od przedstawicieli organizacji, że zwiększenie ilości sprzętu medycznego stanowi jeden z najważniejszych priorytetów hospicjum. Łóżka podlegają dużej rotacji oraz są codziennie eksploatowane, dlatego też wybraliśmy właśnie to wyposażenie szpitala do przekazania. Cieszymy się, że udało nam się wesprzeć działalność tej jednostki w realizacji jej niełatwych zadań” - oświadczył Dyrektor Szpitala w Pszczynie, lek. med. Kamil Rudawiec.