Finał akcji Oddziału Położniczo – Ginekologicznego w Bielsku - Białej

26 lutego odbyło się Kino Kobiet w Bielsku – Białej, w ramach, którego Centrum Dializa zorganizowało swoje finałowe spotkanie, które było zwieńczeniem trwającej już ponad pół roku akcji edukacyjnej Oddziału Położniczo – Ginekologicznego. Dla wszystkich Pań zainteresowanych ofertą pszczyńskiego szpitala przygotowano słodki poczęstunek. Panie mogły także wziąć udział w konkursie, tym razem odpowiadały na pytanie: „ Co Twoim zdaniem składa się na właściwą pielęgnację w czasie ciąży?”.

Poniżej prezentujemy dwie zwycięskie odpowiedzi, które naszych zdaniem najbardziej wyczerpały temat.

1. Zdrowa dieta oparta w szczególności na warzywach, owocach, białym mięsie i oczywiście z minimalną ilością tłuszczu i cukru;

1. Pielęgnacja ciała. Balsamy o średniej konsystencji, przeznaczone w szczególności dla kobiet w ciąży;

2. Witaminy, najlepiej w owocach, a jeśli ich nie ma to syntetyczne;

3. Suszone owoce – aby była prawidłowa praca jelit;

4. Ruch na powietrzu;

5. Dużo dobrego humoru;

6. Dobre filmy, komedie romantyczne szczególnie;

7. Dobry facet;

8. Namiętny wieczór z ukochanym;

9. Spotkania z przyjaciółkami w przypadku chandry, bo też się zdarza;

10. Wygodne ubranie i bielizna, aby nie ugniatała i taka, w której czułabyś się atrakcyjna, pomimo przybrania na wadze tych dodatkowych 15 kilo;

11. Dużo się śmiać.

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy, Justyna”. Pani Justyna B., Wisła Wielka

Podsumowując:

„ Dbanie o skórę(specjalne kremy zapobiegające rozstępom), właściwe odżywianie(powinno się jeść Dla Dwóch, a nie Za Dwóch!), a także odpoczynek, który nie tylko wpływa dobrze na dziecko, ale także na mamę oraz jej wygląd”. Pani Natalia D., Bielsko - Biała

Mamy nadzieję, że wszystkie Panie dobrze bawiły się razem z nami przez te pół roku. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

dsc0457  dsc0462

dsc0626