Szpital inwestuje w sprzęt dla seniorów

Teraz seniorzy mają do dyspozycji, m.in.: nowe materace przeciwodleżynowe, reduktory tlenowe oraz aparaty do mierzenia ciśnienia. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w pszczyńskim szpitalu udziela całodobowych świadczeń zdrowotnych głównie osobom starszym.
Niedawno, w celu poniesienia standardu i rozbudowy zakładu, został poddany remontowi. Po jego zakończeniu ZPO będzie miało do dyspozycji kolejne piętro.

- Ze względu na duże zapotrzebowanie postanowiliśmy powiększyć oddział o 40 łóżek. Do tej pory było ich 35. Remont pozwolił nam dostosować pokoje do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.
odatkowe piętro będzie wyposażone w nowy sprzęt medyczny, który ułatwi pielęgnację pacjentów - mówi dyrektor Szpitala w Pszczynie, Joanna Krzystolik.

Szpital w Pszczynie posiada także oddział geriatryczny, który przeznaczony jest wyłącznie do leczenia
osób po 60. roku życia. Obecnie oddział posiada 6 łóżek, w przyszłości planowany jest jednak jego modernizacja i zakup dodatkowych

zpo11 zpo22